برق صنعتی معمولاً یک طراحی 3 فاز است که مورد نیاز آمپراژ است و می تواند بسیار عظیم باشد. اغلب اوقات ، ولتاژهای وارد شده به یک کارخانه صنعتی در هزاران ولت هستند. الزامات ولتاژ بالاتر به دلیل نیاز انرژی تجهیزات و ماشین آلات در حال کار در محیط صنعتی است. نیروگاه های موجود در محل معمولاً قدرت را در اطراف نیروگاه های عظیم توزیع می کنند. این تنظیم اجازه می دهد تا در هر بار کار سیم ، ضمن اطمینان از اینکه همه عناصر با هم کار می کنند تا یک بازده قدرت بالاتر ایجاد شود.

از آنجا که سیم کشی بیشتر در فضای باز قرار دارد ، به درجه بالاتری یا حفاظت نیاز است. سیم کشی صنعتی معمولاً از عایق بالاتری برخوردار است که در مجرای سنگین ، نایلونی پوشیده از لوله مانند وجود دارد. این امر بسیار مهم است زیرا بیشتر کارخانه های صنعتی با مایعات و گازهای خورنده برخورد می کنند که در صورت تماس با سیم کشی ممکن است خطرات الکتریکی ایجاد کند. بعضی اوقات ممکن است برای تجهیزات حساس و پرقدرت ، پریزهای مخصوصی نصب شود.

سیم کشی مسکونی با سیم های باریک و باریک پوشیده شده در یک غلاف پلاستیکی انجام می شود ، زیرا آنها نیازی به انجام مقدار زیادی از انرژی مانند محیط صنعتی ندارند ، همچنین باید در فضاهای کوچکتر جای گیرند. بیشتر سیم کشی های برقی مسکونی مدار تک فاز از 120 ولت است. سیم کشی در داخل دیوارها و فضاهای خزنده پنهان است. یک برقکار مسکونی برای کار روی بسیاری از این تجهیزات واجد شرایط نیست و مجوزهای ویژه لازم است.

صنعت برق معمولاً به چهار فرآیند تقسیم می شود. اینها تولید برق مانند نیروگاه ، انتقال برق ، توزیع برق و خرده فروشی برق است. در بسیاری از کشورها ، شرکت های برق دارای کل زیرساخت ها از ایستگاه های تولید تا زیرساخت های انتقال و توزیع هستند. به همین دلیل ، نیروی برق به عنوان یک انحصار طبیعی تلقی می شود. این صنعت به طور کلی به شدت تنظیم می شود ، اغلب با کنترل قیمت و اغلب متعلق به دولت است و فعالیت می کند. با این حال ، روند مدرن حداقل در دو مرحله اخیر باعث کاهش مقررات زدایی شده است. [9]

 

ماهیت و وضعیت اصلاحات در بازار برق اغلب تعیین می کند که آیا شرکت های برقی قادر هستند فقط بدون داشتن کل زیرساخت ها درگیر برخی از این فرآیندها شوند یا شهروندان کدام مؤلفه های زیرساخت را برای حمایت از آنها انتخاب می کنند. در کشورهایی که تأمین برق از کار بی نظیر است ، مصرف کنندگان نهایی برق ممکن است بخاطر صرفه جویی بیشتری در مصرف برق سبز بپردازند.

فارغ التحصیلان برنامه برق صنعتی ، از طریق آموزش ضمن کار و کلاس ، واجد شرایط ورود به نیروی کار به عنوان برق متخصص هستند. آنها قادر به برنامه ریزی ، نصب ، عیب یابی و تعمیر سیستم های برقی تجاری و مسکونی خواهند بود. هر دو کلاس تمام وقت و روز و عصر در پردیس اصلی ارائه می شود.

برق صنعتی زمینه گسترده ای برای اشتغال است. تکنسین های برق صنعتی سیستم ها و تجهیزات برقی را نصب ، نگهداری و تعمیر می کنند ، از جمله آنهایی که در موتورها ، ترانسفورماتورها ، سیم کشی ، سوئیچ ها ، دزدگیرها و سیستم های کنترل منطق قابل برنامه ریزی وجود دارد. ابزارهای مورد استفاده در انجام این کار شامل ولت متر ، آمپر ، اسیلوسکوپ و سایر تجهیزات تست فنی است. این برنامه توسط مرکز ملی آموزش و تحقیقات ساخت و ساز (NCCER) تأیید شده است.

 

علاوه بر مشاغل ایجاد شده با افزایش تقاضا برای کار برقی ، بازنشستگان برق در دهه آینده نیز انتظار می روند. این فرصت های شغلی خوبی ایجاد می کند ، به خصوص برای افرادی که دارای وسیع ترین مهارت هستند ، از جمله سیم ، داده و سیم کشی ویدیویی. فرصت های شغلی برق کاران با توجه به محل و تخصص آن متفاوت خواهد بود و بهترین سرعت در سریعترین مناطق در حال رشد کشور است.

 

برق در داخل و خارج ، در اماکن ساختمانی ، خانه ها ، و مشاغل یا کارخانه ها کار می کند. کار ممکن است در بعضی مواقع سخت باشد و ممکن است شامل خم شدن ، بلند کردن اجسام سنگین و ایستادن ، ایستادن و خم شدن برای مدت طولانی باشد. به دلیل سیمهای مختلف رنگی که باید نصب کنند ، برقها نمی توانند کور رنگی شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.