صنایع بالا دستی کشور شامل نفت گاز پتروشیمی فولاد و سیمان شاخص های توسعه یافتگی را در اقتصاد کشورمان دارا می باشد. بالا بودن جایگاه این صنایع  مستلزم داشتن تجهیزات با کیفیت بالا برای انجام عملیات تولید با دقت بالا می باشد. شرکت دقیق آرتین با توسعه دانش و فناوری در بخش اتوماسیون و ابزار دقیق و با همکاری های بین المللی و تبادل اطلاعات با تولید کنندگان به نام در حوزه ابزار دقیق و اندازه گیر ها افتخار همکاری چند دهه با شرکت های بزرگی مانند ABB – SIEMENS – YOKOGAWA – MEGGITT – BFI – B&K دارا بوده که در طی تجارب گذشته ارائه خدمات مشاوره و پشتیبانی را بر اساس استاندارد های روز دنیا ارائه می نماید.

دقیق آرتین پارسیان با در اختیار داشتن  نیروی های متخصص و ارایه آموزشهای مداوم و دوره‌ای برای آنها یکی از تامین کنندگان اصلی این صنایع در کشور عزیزمان محسوب می گردد.. آموزش پرسنل برگزیده شرکت آرتین در آلمان، شناسایی دوره های  ویژه برای تحقیق و پژوهش و جذب نیرو در واحد تحقیق و توسعه از جمله فعالیت های این شرکت در حوزه مشاوره، آموزش و پشتیبانی در بخش ابزار دقیق و اتوماسیون می باشد.
همچنین همکاران ما خود را ملزم دانسته تا انواع مشاوره ها ، آموزش ها و پشتیبانی های مهندسی در بخش ابزار دقیق و اندازه گیر ها به مشتریان خود ارائه نمایند.